CZ | EN

Místa konání

  • DOX+

    Poupětova 1
    170 00 Praha

    zobrazit na mapě →

    Centrum DOX je vnímáno jako dynamická kulturní platforma a prostor pro konfrontaci rozdílných přístupů a tendencí, a to i díky své nezávislosti na státních institucích a programu založenému na mezinárodní spolupráci.

    Budova Centra DOX je ukázkou špičkové současné světové architektury. Mezinárodně uznávaný projekt přestavby staré továrny na multifunkční prostor je dílem architekta Ivana Kroupy. V roce 2008 byl DOX nominován na prestižní cenu Mies van der Rohe Prize a prestižní publikace The Phaidon Atlas of 21st Century World Architecture ho řadí mezi nejzajímavější světové architektonické projekty posledních deseti let. Výstavní plochu více než 3 000 m² doplňuje kavárna, knihkupectví a designový obchod.

    V roce 2018 se DOX rozšířil o technicky špičkově vybavený multifunkční sál DOX+, který vznikl podle návrhu architektonického studia Petr Hájek Architekti. Slouží především scénickým uměním – divadlu, tanci, hudbě, filmu či performanci. Také sál DOX+ byl v roce 2018 nominován na evropskou architektonickou cenu Mies van der Rohe. DOX+ představuje cenný příspěvek do pražského koncertního života. Moderní multifunkční sál je díky promyšlené akustice prvotřídním prostorem pro provádění současné hudby.

    Festival Struny podzimu v DOX+ uvedl mj. skladatele Michaela Gordona nebo skladatelku Caroline Shaw.

     

  • Rudolfinum

    Alšovo nábř. 12,
    110 00 Josefov

    zobrazit na mapě →

    Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních staveb v České republice. Svým pojetím víceúčelového kulturního domu bylo již v době svého vzniku unikátem evropského významu. Společným projektem dvou významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schultze byla postavena velkolepá budova, která v sobě sloučila koncertní produkce, galerii a muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885 za přítomnosti rakouského korunního prince Rudolfa, na jehož počest byla budova nazvána Rudolfinum. V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.

    V rámci festivalu Struny podzimu v Rudolfinu zde vystoupili mj. Cassandra Wilson, Daniel Hope, Brad Mehldau, Ahmad Jamal, Gil Shaham, Charles Lloyd, Lizz Wright, Hugh Masekela, Jiří Suchý a další.

     

  • La Fabrika

    Komunardů 1001,
    170 00 Praha 7-Holešovice
    zobrazit na mapě →

    Kulturní centrum La Fabrika se nachází v pražských Holešovicích. Komplex vznikl propojením, přestavbou a dostavbou několika továrních objektů z počátku dvacátého století podle návrhů ateliéru KAVA. Industriální původ propůjčil La Fabrice zvláštní půvab a originalitu. Rekonstrukce Slévárny byla dokončena v roce 2012. Již předtím se však v prostředí bývalé továrny konaly alternativní site-specific projekty, které využívaly právě onu syrovost chátrajícího objektu. Při rekonstrukci zůstaly zachovány v maximální míře cenné architektonické tovární prvky i dřevěné trámy původní stropní konstrukce, které spolu s okny, kterými může do sálu pronikat denní světlo, dodávají tomuto prostoru jeho měkkost.

    V minulosti zde v rámci festivalu Struny podzimu vystoupili například raper Soul Williams, mistři slova Kae Tempest, varhaník Ondřej Pivec, multiinstrumentalista Jiří Slavík či smyčcové kvarteto JACK Quartet. 

     

  • Forum Karlín

    Pernerova 51,
    186 00 Praha 8-Karlín
    zobrazit na mapě →

    Forum Karlín se nachází v těsné blízkosti centra Prahy v části Karlín, která v současné době expanduje rozvojem v oblasti moderní architektury. Projekt byl postaven na pozemcích historického objektu, který od roku 1908 sloužil jako továrna na moderní parní kotle společností Českomoravská Kolben & Daněk (ČKD) pro celé Rakousko-Uhersko. Na celkovém architektonickém řešení projektu Forum Karlín se výraznou měrou podílel světoznámý španělský architekt Ricardo Bofill, který o svém projektu řekl: „Forum Karlín je unikátní industriální budova. Šlo mi o to, zvýraznit jedinečnost tohoto působivého prostoru a citlivě přeměnit jeho původní industriální využití. Tento projekt nového funkčního využití budovy úspěšně vyzdvihuje krásu karlínského industriálního historického odkazu.“

    Struny podzimu v sále Fora Karlín v minulosti uskutečnily mj. koncert Steva Reicha, koncertní provedení hudby Zdeňka Lišky k filmu Markéta Lazarová a také zde uvedly oratorium Anthracite Fields Julie Wolfe.

  • Lucerna, Velký sál

    Štěpánská 61,
    110 00 Nové Město
    224 225 440
    zobrazit na mapě →

    Stavbu Paláce Lucerna realizoval stavitel Ing. Vácslav Havel (dědeček bývalého prezidenta České republiky Václava Havla). Palác měl původně sloužit jakožto hokejový stadion, ale již na počátku výstavby došlo ke zjištění, že pro tyto účely sál nevyhovuje především rozměrově, a projekt musel být narychlo přepracován na velký společenský sál. Na tehdejší dobu se jednalo o velice unikátní stavbu, neboť to byla jedna z prvních železobetonových staveb v Praze vůbec, navíc s velmi originálně řešenou, sklem zastřešenou pasáží. Také celkové architektonické řešení je zajímavé, stavba nese výrazné rysy doznívající pozdní secese, a právě nastupujícího modernismu.

    Velmi pravděpodobným autorem fasády do Vodičkovy ulice č. 36/704 byl architekt Osvald Polívka (1859–1931), jenž Vácslavu Havlovi navrhoval fasády jeho činžovních domů v Praze (Haštalská 6 a 8, Vězeňská 4, V Kolkovně 5 a 7, Myslíkova 4, Rašínovo nábřeží 70 a 78), které Havel vesměs prodal, aby mohl financovat stavbu Lucerny od roku 1905. Jádrem komplexu je Velký sál Lucerny, který zabírá celkem tři podzemní podlaží s kapacitou až 2 500 diváků. Prakticky od ukončení výstavby a uvedení komplexu do provozu až do dnešních dní se jedná o významné kulturní a společenské středisko hlavního města, a to jak někdejšího Československa, tak i České republiky.

    Struny podzimu se do slavné historie sálu zapsaly mj. koncerty Sonnyho Rollinse, Waynea Shortera, Gidona Kremera s Kremeratou Baltica, Jasona Morana, Brada Mehldaua s Chrisem Thilem nebo Punch Brothers.

     

  • Divadlo Archa

    Na Poříčí 1047/26,
    110 00 Nové Město
    zobrazit na mapě →

    Archa si od svého založení v roce 1994 vybudovala solidní pověst na domácích i mezinárodních progresivních scénách svou jedinečnou dramaturgií a inovativními projekty. Funguje jako produkční dům, který umělcům poskytuje prostor pro jejich tvorbu. Dnešní Divadlo Archa sídlí v prostorách původního divadla D34, následně Divadla E. F. Buriana, v budově funkcionalistického bankovního paláce (Legiobanka) v rondokubistickém stylu vystavěného v letech 1937-1939. Autorem návrhu byl architekt František Marek a nové řešení interiéru je dílem architekta Ivana Plicky.

    Na Strunách podzimu se zde představila folková dvojice Andy Irvine a Paul Brady, písničkářka Dagmar Voňková, ale i Shabazz Palaces.

     

  • ROXY

    Dlouhá 33
    110 00 Praha 1

    zobrazit na mapě →

    Klub Roxy sídlí v budově, která před druhou světovou válkou původně sloužila jako kino. Architekt kina ještě před válkou odešel do New Yorku, kde navrhl téměř identický prostor, rovněž pojmenovaný Roxy. Novodobá historie klubu Roxy se píše od roku 1992. Nyní Roxy patří mezi jedny z nejdůležitějších míst tuzemské taneční scény, kde se kromě parties uskutečnila také celá řada dnes již kultovních koncertů. Klub charakterizují stylová art-deco architektura prvorepublikového kina, vášeň pro hudbu a cit pro umění. Ve vzájemné symbióze s klubem funguje v prvním patře také kavárna, galerie a divadlo NoD – nekonvenční prostor mnoha tváří.

    Historie klubu se proplétá i s historií festivalu Prague Sounds/Struny podzimu. Roxy hostilo festivalové klubové noci nazvané Spotlight, během nichž publikum strhly tehdy teprve vycházející hvězdy jako Ghostpoet, Young Fathers, Andreya Triana, Robert Glasper Experiment, GoGo Penguin, Taylor McFerrin nebo Chris Dave.

  • Veletržní palác

    Dukelských hrdinů 47
    170 00 Praha 7 - Holešovice  
    zobrazit na mapě →

    Klenot české funkcionalistické architektury, původně určený pro konání veletrhů, je sídlem Národní galerie Praha od roku 1976. Palác byl postaven v letech 1925 až 1928 podle návrhu architektů Josefa Fuchse a Oldřicha Tyla ⁠–⁠ v té době jako největší stavba svého druhu na světě. Tehdy sloužil společnosti Pražské vzorkové veletrhy, po druhé světové válce se pak stal palác sídlem několika společností zabývajících se zahraničním obchodem. Do historie budovy se výrazně zapsal 14. srpen 1974, kdy byla téměř zničena obrovským požárem, jehož likvidace trvala až do 20. srpna. V roce 1976 bylo rozhodnuto o jeho rekonstrukci, která trvala velmi dlouho ⁠–⁠ kompletní oprava budovy byla dokončena až v 90. letech.

  • CAMP

    Vyšehradská 51
    128 00 Praha 2 (areál Emauzského kláštera)  
    zobrazit na mapě →

  • Lucerna Music Bar

    Vodičkova 36
    110 00 Praha 1

    zobrazit na mapě →

    Historie prostoru dnešního Lucerna Music Baru sahá až do prvního desetiletí minulého století, kdy byl položen základní kámen Paláce Lucerna, v jehož komplexu se klub nachází. Již v roce 1909 byl prostor využíván nejprve jako příležitostné divadlo a později jako Kabaret Lucerna pod vedením Karla Hašlera. Dalším významným rokem v historii sálu je rok 1927, kdy byl otevřen Kabaret – Restaurant Lucerna. Tehdy zde vystupovali slavní čeští umělci v čele s Voskovcem a Werichem a k tanci a poslechu vyhrávaly populární jazzové kapely. Po únoru 1948 byl majetek Havlových a tím i celý Palác Lucerna znárodněn. Novodobá éra Lucerna Music Baru byla započata 25. října 1995.

    Lucerna Music Bar se za 26 let existence stal jedním z nejzásadnějších hudebních míst v České republice. Originální členitý prostor s bohatou kulturní tradicí a unikátní vysouvací kruhové pódium dávají šanci návštěvníkům zažít vystoupení oblíbených interpretů doslova na dosah ruky a odnést si tak z klubu jedinečný zážitek.

Vstupenky
Vstupenky