Obecní dům

Gregory Porter

& Ondřej Pivec & Chip Crawford

Gregory Porter zpěv
Ondřej Pivec varhany Hammond
Chip Crawford klavír
Stephanie Alvarenga, Sheherazade Holman, Chris Ashley Anthony vokály

Zpěvák Gregory Porter a hammondkář Ondřej Pivec se v komorní sestavě vracejí tam, kde jejich společná cesta k ceně Grammy kdysi začala – na festival Struny podzimu.

Gregory Porter nabízí přesně to, co byste od jazzového zpěváka, skladatele, herce a básníka očekávali, navrch se vám přitom dostane ještě příznačného a těžko definovatelného „čehosi navíc“. Porterova image stojí na záhadné čepici, kterou nikdy nesundává a zůstává tak zahalena tajemstvím. Nezáleží na tom, kam Porter vstoupí. Ať je to newyorský jazzklub, brooklynský kostel nebo prestižní evropská koncertní síň, všude svou vygradovanou směsí autorských kompozic a pečlivě zvolených standardů z jazzu, soulu, gospelu a R&B způsobí pořádný rozruch.

Už dlouho má v Gregoryho kapele nezastupitelné místo český hammondkář Ondřej Pivec. Byl to právě zakladatel festivalu Struny podzimu Marek Vrabec, kdo před lety přišel s nápadem spojit tyto dva umělce dohromady a v roce 2013 k tomu na jarním festivalovém gala skutečně došlo. Český varhaník světově proslulého zpěváka zaujal natolik, že spolupráce u jednoho společného vystoupení neskončila. Pivec si zahrál i na cenou Grammy ověnčené desce Take Me To The Alley a postupně se stal stálým členem Gregoryho kapely. Nyní oba přijíždějí zpět na festival Struny podzimu, aby svému početnému zástupu českých příznivců zahráli zcela ojediněle v komorní sestavě, jen s Pivcovými hammondkami, klavírem Chipa Crawforda a třemi vokalistkami.  Stylovější tečku za jubilejním 25. ročníkem, umocněnou předvánoční atmosférou secesního Obecního domu, si lze jen stěží představit.

Dress code: Black Tie Optional

Program festivalu