Aktuálně

27. ledna

Pracujeme na přípravě festivalů

Kdy se budou letos konat festivaly Prague Sounds a Struny podzimu? Kdy představíte program? Jaká hudba se na festivalech letos objeví? Nejen tyto otázky nám pokládáte. Věřte, že na programu obou festivalů intenzivně pracujeme a už teď vám můžeme slíbit, že to bude stát za to. Jako každý rok se můžete těšit na zajímavé umělce, originální žánrový mix, (ne)tradiční koncertní scény, a především na silné zážitky, které si určitě z večerů na našich obou festivalech odnesete. 

28. ledna

Rozlučte se s festivalem a odcházejícím rokem stylově

Hledáte kultivovaný a přitom strhující zážitek na Silvestra? Jazz a argentinské tango v podání ansámblu Orquestrina světového hornisty Radka Baboráka je ideální volbou pro silvestrovský večer v metropoli. V pražském Rudolfinu zazní Piazzolla, Gershwinova Rapsodie v modrém ale i milostný příběh de Fallovy Čarodějné lásky... Vice zde

28. ledna

Struny podzimu završily svůj 25. ročník

25. ročník Strun podzimu uzavřel svým triumfálním návratem na festival, který ho pro Prahu objevil, Gregory Porter. Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na příštích 25 let s Vámi.

28. ledna

25 let festivalu ve fotografiích aneb Wall of Fame

Připomeňte si historii festivalu ve výjimečných fotografiích dlouholeté festivalové fotografky Petry Hajské. Průběžně doplňujeme nové poklady z archívu. Jubilejní galerii naleznete zde.

28. ledna

Příběh Strun podzimu v listopadové Harmonii

Přečtěte si rozhovor Milana Tesaře se spoluzakladatelem festivalu Markem Vrabcem o minulosti, současnosti i budoucnosti festivalu, ale i o největších milnících a peripietiích prvního festivalového čtvrstoletí.

19. října

Caroline Shaw v ArtZóně

Tým České televize natočil při příležitosti její české premiéry rozhovor s Caroline Shaw, který bude k vidění v pořadu ArtZóna 2. listopadu.

17. října

Caroline Shaw & Attacca Quartet dorazili do Prahy

Protagonisté zahajovacího koncertu letošních Strun podzimu jsou v Praze a připravují se na vystoupení 19. října v sále DOX+ kde zazní jak hudba z alba Orange, oceněného Grammy, tak nové skladby, v nichž se Shaw představí jako zpěvačka.

15. října

Český debut Madeleine Peyroux se odkládá na rok 2022

Covidová situace stále komplikuje normální život. Zasáhla bohužel i do turné Madeleine Peyroux, která oznámila přesun koncertu v České republice, jež jsme plánovali na 28. 10. Nyní jednáme o termínu pro rok 2022. Držitelé vstupenek budou o dalším postupu informováni e-mailem. Děkujeme za pochopení.

7. října

Gregory Porter a Ondřej Pivec se před Vánoci vrátí na Struny podzimu

Americký zpěvák Gregory Porter a český hráč na hammondky Ondřej Pivec se v ve světové premiéře nového programu vracejí tam, kde jejich společná cesta k ceně Grammy kdysi začala – na festival Struny podzimu. Vystoupí na mimořádném koncertě ve Smetanově síni Obecního domu 3. prosince. Stylová tečka za 25. ročníkem festivalu, umocněná předvánoční atmosférou secesního Obecního domu. Více o koncertě a vstupenkách zde.

7. října

Makaya McCraven až příští rok

Z letošního festivalového programu bohužel vypadl koncert, který měl 9. listopadu obstarat jazzový bubeník Makaya McCraven. Americký umělec se rozhodl svůj pražský debut přesunout až na příští rok. O novém termínu v roce 2022. jednáme. Držitelé vstupenek budou o dalším postupu informováni e-mailem. Děkujeme za pochopení.

15. září

Šestinotónové harmonium na Offstrings jako působivá předehra Strun podzimu

Než se naplno rozezní Struny podzimu, můžete zažít v rámci programu Offstrings pražskou premiéru jediné skladby pro šestinotónové harmonium průkopníka mikrotonální hudby Aloise Háby po více než 90 letech. Ve světové premiéře zazní také Mikyskovo IN pro šestinotónové harmonium a elektroniku. Koncert proběhne v Anežském klášteře 15. 10. Více...

9. září

Prague Sounds na Plovoucí scéně dozněly, je čas na Struny podzimu

Pět výjimečných koncertů zaznělo na otevřené scéně na Vltavě. Dalších osm neméně výjimečných vás čeká v koncertních a divadelních sálech od 19. října do 22. listopadu.

28. ledna

Nenechte si ujít náš nový open air festival Prague Sounds

Od 2. do 8. září vystoupí na unikátní festivalové Plovoucí scéně na Vltavě umělci, se kterými mají Struny podzimu mnoho společného: Yo-Yo Ma, Brad Mehldau, Jiří Suchý, Jiří Slavík nebo Lizz Wright. Program nového open air festivalu Strun podzimu s názvem PRAGUE SOUNDS najdete zde.

28. ledna

Struny podzimu nabídnou tradici i modernu: Gidon Kremer & Kremerata Baltica, Madeleine Peyroux, Caroline Shaw, Makaya McCraven, Saul Williams nebo Kae Tempest.

Jubilejní 25. Struny podzimu rozezní v českých premiérách skladatelka, zpěvačka a houslistka ověnčená Pulitzerovou cenou i Grammy Caroline Shaw se souborem Attacca Quartet, charismatická zpěvačka Madeleine Peyroux či progresivní jazzový bubeník Makaya McCraven.Jedinečnou kombinaci rapu, recitace a klasické hudby nabídnou ve společném projektu raper Saul Williams, zjevení britské alternativní scény Kae Tempest a soubor Mivos Quartet. Další nevšední hudební zážitky obstarají sardinští polyfonní zpěváci Tenores di Orosei, ikona bossa novy Vinicius Cantuaria a nestárnoucí klasik české písně Jiří Suchý.

24. června

Nechme Struny znít!

Představili jsme program 25. ročníku festivalu a zahájili předprodej vstupenek na jubilejní ročník, ale také na naši letošní novinku, silvestrovský a Novoroční galakoncert. Vstupenky v síti GoOut, ale objednávat můžete i zde na festivalovém webu, a to přímo v detailu vybraného koncertu.